Screening Medyczny – profilaktyczne badania telemedyczne w miejscu pracy

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę, że posiadanie zmotywowanego i zgranego zespołu to skarb dla każdej firmy. Jest wiele sposobów na budowanie lojalności i motywowanie pracowników – screening medyczny to tylko jedna z propozycji. Co to jest i dlaczego warto skorzystać z tej możliwości?  Zapraszamy do artykułu!

Co to jest screening medyczyny?

Screening medyczyny to nic innego jak profilaktyka. Rosnąca świadomość na temat zdrowia każdego z nas sprawia, że coraz więcej osób zwraca większą uwagę na swoją kondycję. Nie ufamy już tabletkom, stawiamy na zdrową, nieprzetworzoną żywność, dbamy o regularny ruch oraz systematycznie odwiedzamy lekarza, aby monitorować nasz stan zdrowia.  To bardzo dobrze, ponieważ profilaktyka to niezawodna recepta na zdrowe życie! Lepiej zapobiegać niż leczyć – choć każdy z nas zna to zdanie od dawna, dopiero teraz zaczęliśmy naprawdę zwracać na nie uwagę.

Screening medyczny w pracy

Pracownicy, o których firma dba to zmotywowany zespół , który nie ma problemu z lojalnością. Inwestowanie w zdrowie pracowników to ogromne korzyści dla pracodawcy – taka forma benefitów nie tylko jest wartościowa dla wszystkich osób zatrudnionych w firmie, ale również jest standardem w coraz większej liczbie przedsiębiorstw. Uzupełnienie świadczeń pozapłacowych o dodatkową opiekę medyczną dla pracobiorców, to krok niemal konieczny w kierunku nowoczesnej formy gratyfikacji.

Rodzaje pakietów

Jest wiele rodzajów pakietów obejmujących screening medyczny. Oferta zazwyczaj dotyczy najpopularniejszych dolegliwości, które są powszechne w każdej grupie zawodowej. Najpopularniejsze pakiety to oferty takie jak screening kardiologiczny, dietetyczny, osteoporotyczny czy dermatologiczny. Pozwala to na wybór najbardziej odpowiedni dla rodzaju działalności – w firmie składającej się głównie z kobiet lub zajmującej się promowaniem zdrowia z pewnością screening dietetyczny będzie strzałem w dziesiątkę. Podobne przykłady można mnożyć.

Jak wyglądają pakiety?

Każdy pakiet obejmuje zazwyczaj indywidualny wywiad medyczny z pracownikiem, szereg niezbędnych badań  oraz podsumowanie lekarza specjalisty, który przekazuje wytyczne dotyczące dalszego postępowania, zależne od stanu zdrowia pacjenta. A wszystko to odbywa się w siedzibie pracodawcy. Wyniki każdego z pracowników zdalnie, przy pomocy dedykowanych urządzeń przesyłane są do analizy, a następnie odsyłane wraz z zaleceniami pracownikowi.

Benefity to bez wątpienia jeden z kluczowych elementów wynagrodzenia pracownika. Na zachodzie ich rola w przedsiębiorstwach stale rośnie i niewiele już pozostało firm, które ich nie posiadają. Służbowy telefon, samochód czy laptop to standard. Na liście najpopularniejszych propozycji są karnety sportowe, karnety na wydarzenia kulturalne, bony żywieniowe, dofinansowania urlopów czy paczki świąteczne, a nawet biurowe przedszkola czy studia MBA. Pakiety medyczne to podstawowy dodatek na coraz dłuższych listach pozapłacowych form wynagrodzenia pracowników zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Warto im się przyjrzeć!