Nos pod kontrolą

Nos jest bardzo ważny. W końcu dzięki niemu oddychamy (chociaż usta nam w tym też pomagają) i czujemy wszystkie zapachy. Co więcej można powiedzieć, że to właśnie nasze nosy mogą nas czasem uchronić od niebezpieczeństwa.

Warto więc zadbać o niego i o odpowiedni poziom nawilżenia. Dopóki nie zachorujemy, tak naprawdę nikt nie zdaje sobie sprawy, jak ważnym jest odpowiedni poziom nawilżenia w naszej błonie śluzowej nosa. Dopiero jak złapiemy jakieś przeziębienie i leci nam katar, zaczynamy się tym interesować.

Przyczyny suchej błony śluzowej nosa na pewno każdy z Was zna ale warto je wymienić, należą do nich:

  • Suche powietrze
  • Alergeny
  • Kurz
  • Dym
  • Chemikalia
  • Niektóre leki
  • Zmiana temperatury otoczenia

suchy-nos-rinozine2

Alergia oraz wszelkie inne infekcje mogą powodować, że skóra w naszym nosie będzie wysuszona, a co dalej za tym idzie może powodować to najróżniejszy ból oraz krwawienie. Jeżeli nie dopilnujemy odpowiedniego poziomu nawilżenia, to może dojść do dalszych komplikacji zdrowotnych. Chyba nikt z nas nie chce tego, warto więc słuchać lekarza, który przestrzega Was na wizycie, aby zadbać o odpowiednie nawilżenie, a szczególnie u naszych dzieci.

Jak nawilżyć błonę śluzową nosa?

Na szczęście nie jest to trudny zabieg, zarówno u dziec, jak i u dorosłych, więc nie musicie się niczego obawiać. Nawilżanie śluzówki nosa może trwać dosłownie kilka sekund. Wystarczy, że będziecie mieli w domu krople morskie i będziecie regularnie je sobie (lub dziecku) psikać do nosa. Wielu lekarzy zaleca użytkowanie wody morskiej, która ma naprawdę zbawienny wpływ na nasz organizm. Bardzo często lekarze przepisują ją do stosowania, tym bardziej u dzieci, zanim przepiszą antybiotyk.

wodmor

Posłuchajcie opinii wielu pacjentów, którzy zdecydowanie odpowiadają, że woda morska, a właściwie kropelki im pomogły. Nos odzyskał odpowiedni poziom nawilżenia i pacjenci mogli z pełną swobodą oddychać i czuć wszystkie zapachy, które są wkoło nas. Odpowiedni poziom nawilżenia to naprawdę ważny temat i nie można go bagatelizować. Jeżeli atakuje Was jakaś infekcja zawsze pamiętajcie o swoich nosach!

Jeśli chciał byś dowiedzieć się więcej o zastosowaniu wody morskiej w produktach do higieny jamy nosowej koniecznie przeczytaj artykuł na stronie http://www.rinozine.pl/blog/woda-morska-do-nosa-wszystko-co-musisz-wiedziec/