Leki na refluks bez recepty – które są skuteczne?

Farmaceuci mają nam do zaproponowania różne leki na refluks bez recepty. Dokonując wyboru nie należy kierować się wyłącznie ceną, atrakcyjnością opakowania czy tylko znaną marką. Najlepiej poznać rodzaje leków i wybrać ten, który jest najskuteczniejszy.

W aptekach dostępne są leki o działaniu łagodzącym i alkalizującym. Ich głównym zadaniem jest ukojenie podrażnionego przełyku, a także złagodzenie kwasów żołądkowych. Trzeba przyznać, że to najlżejsza odmiana lekarstwa na zgagę i refluks, o najsłabszym działaniu. Tego typu tabletki choć są bardzo znane, to muszą być zażywane wielokrotnie, najlepiej po każdym posiłku, by dać rzeczywiste efekty.

Kolejną grupę leków stanowią inhibitory pompy protonowej, które działają tam, gdzie jest źródło problemu, czyli ograniczają ilość produkowanego kwasu solnego. Ich działanie jest szybkie, skuteczne i długotrwałe – wystarczy jedna tabletka, by całkowicie ograniczyć uczucie pieczenia w przełyku. Tak nowoczesny lek to nadal lek na zgagę bez recepty, więc jeśli zależy nam na jak najlepszym działaniu, to właśnie po niego powinniśmy sięgać.

Palenie w przełyku, które pojawia się w nocy

Niektóre osoby cierpią na zgagę, która pojawia się głównie w nocy. Może być na tyle silna, że potrafi wybudzić ze snu. W takim przypadku efektywnym sposobem walki z dyskomfortem i bólem będzie zmiana pozycji ciała na taką, gdzie głowa i klatka piersiowa są nieco wyżej położone niż reszta ciała. Aby to osiągnąć, wystarczy podłożyć pod głowę kilka większych poduszek. W ten sposób nasz układ trawienny jest położony w takiej pozycji, która ogranicza ryzyko wystąpienia nocnej zgagi.

Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości. Nie musimy ograniczać się do stosowania domowych, często nieskutecznych metod. Mamy możliwość korzystania z dorobku medycyny i nauki. Leki na refluks bez recepty są skuteczne, bezpieczne i wygodne w stosowaniu, więc warto ich używać, gdy tylko pojawi się palenie w przełyku.

http://www.controloccontrol.pl/zgaga/typowe-objawy-zgagi